MPK W OKRESIE COVID 19

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: MPK W OKRESIE COVID 19

Post autor: TramMomentyStudenta »

nowy1212 pisze:
sob 10:35, 17 paź 2020
To wtedy na tych 5 liniach tramwajowych będzie miał tłok. To nie jest rozwiązanie.
No właśnie, więc po co w ogóle podejmować dyskusję o takcie 12? 🔨 Tym bardziej że bez dodatkowych kosztów oczywiście nie ma bata, żeby coś się zmieniło.
Z tego co kojarzę to w ostatnim czasie nie wykorzystywano 100% możliwości w tramwajach więc wystarczy po prostu zacząć je teraz wykorzystywać. Można to robić albo robiąc duble albo dając na tych 2-3 najważniejszych liniach takt 12
Takt 12 gdy wszędzie jest 15 też nie jest dobrym pomysłem. Uważam że tam gdzie się da można robić szczytówki co 7,5 minuty, dodatkowo można pomyśleć o brygadach rotacyjnych z uwagi także na godziny dla seniorów (np. szczytowe brygady 8 można po godzinie 8-9 zamienić na dodatkowe brygady 2 na Kochanówce i one mogłyby funkcjonować aż do około 13-14, kiedy po dwukrotnym objechaniu linii na Kochanówce zamienia się to na szczytowe brygady 8).
Tomba
Bywalec
Posty: 143
Rejestracja: wt 17:55, 04 cze 2019

Re: MPK W OKRESIE COVID 19

Post autor: Tomba »

16 mogłaby robić za szczytówkę dla 2 i 8 na trasie

Kochanówka-Limanowskiego-Włókniarzy-Mickiewicza-Piotrkowska-Rzgowska-Dąbrowskiego-Dw. Łd. Dąbrowa

Wtedy 2,8,16 co 15 minut.

69 powina chodzić częściej.
NamonPL
Sympatyk forum
Posty: 501
Rejestracja: pt 22:50, 05 lip 2019

Re: MPK W OKRESIE COVID 19

Post autor: NamonPL »

3 linia tramwajowa na Kochanówkę? Serio?
Na samej Dąbrowskiego 2 w zupełności wystarcza.

Kombinowanie z 16 na siłę tylko po to, aby jeździła nie ma sensu. Nawet teraz ta linia powinna zostać wywalona, a te 4 brygady dać na inne linie.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: MPK W OKRESIE COVID 19

Post autor: Kpc21 »

TramMomentyStudenta pisze:
sob 09:51, 17 paź 2020
Ale zawsze mogą poszczególni pracownicy biur iść na zdalne, ponieważ taka forma pracy znowu zaczyna być zalecana przez organy państwowe.
Cały czas była zalecana.

Poza tym nie wiem, jak w innych firmach, ale nam – jedna z większych firm z Łodzi, z branży finansowej – od marca nadal nie pozwolili wrócić do biura. To znaczy ostatnio pozwalali w szczególnych sytuacjach, jak ktoś nie miał warunków w domu itp. – a teraz zakazali całkowicie, poza sytuacją, gdy fizycznie danej pracy nie da się wykonać z domu, co jednak wymaga akceptacji kierownika całego departamentu.

Myślę, że może tak być w naprawdę wielu firmach, no i, tak jak napisano, teraz pewnie kolejne z tych, które powróciły do biur, wrócą do pracy wyłącznie zdalnej. Lub przynajmniej "pół na pół".

Skoro w marcu brak uczniów spowodował pustki w komunikacji, to dlaczego teraz miałoby się to nie stać?
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
igor
Sympatyk forum
Posty: 505
Rejestracja: pt 14:22, 01 maja 2009

Re: MPK W OKRESIE COVID 19

Post autor: igor »

I te pustki na ulicach przez 3 tygodnie w kwietniu to też dzięki uczniom? Nie mów, że uważasz że puste tramwaje wtedy to zasługa zamkniętych szkół. Nie widzisz różnicy między tym co było wtedy, a tym co teraz? Pół roku temu mieliśmy do czynienia z masową paniką i skrajnym lockdownem, obecnie słyszymy jak społeczeństwo maski traktuje jako "kagańce", twierdzi, że "nie ma żadnej pandemii", a raz na jakiś czas znajdzie się taki co zasiadałby w Trybunale Konstytucyjnym jednocześnie dorabiając w laboratorium.

Nie porównujmy sytuacji z marca do dzisiejszej. Nie ma szans żeby w godzinach szczytu na niektórych liniach przestrzegać limitu 30 osób (bo taki jest w Konstalu), to są zajęte wszystkie miejsca siedzące i raptem 10 osób stojących. W marcu w przypadku przekroczenia limitu osób (co było jeszcze prosto zauważyć) wysyłane były zdublowane brygady, teraz sądzę, że będzie już to nie do zrealizowania, a same limity pozostaną teoretyczną zachcianką. Zgadzam się oczywiście, że pasażerów na pewno będzie mniej, jednak odejdą jedynie uczniowie liceów, którzy i tak nie stanowili dużego procenta ogółu. Sądzę, że wprowadzone restrykcje niestety znacząco nie wpłyną na mobilność mieszkańców. No może w weekendowe wieczory ;)

Z taktem 12 nawet nie ma co eksperymentować i pogłębiać strat jakie z pewnością obecnie są rekordowe. Uważam, że w Łodzi sytuacja i tak jest naprawdę niezła w porównaniu z - przykładowo - Krakowem, gdzie przecież w powietrzu wisi temat sporej podwyżki cen biletów mimo praktycznie zawieszonego kursowania KM w czasie lockdownu.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: MPK W OKRESIE COVID 19

Post autor: Kpc21 »

Jak tam spełnianie limitów? :)
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: MPK W OKRESIE COVID 19

Post autor: TramMomentyStudenta »

Jadę 18. Jest bezpiecznie ;)
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: MPK W OKRESIE COVID 19

Post autor: Kuba »

Wczoraj jechałem 10AB w kier. centrum rano (ok. 7) i popołudniu odwrotnie no to było trochę osób, ale zdecydowanie mniej niż jeszcze kilka dni temu. W 96A po południu też raptem kilkanaście osób w autobusie. Dzisiaj rano bliżej godz. 9 to w ogóle w tramwajach linii 9 i 10A, którymi jechałem było mało osób - 10A to wręcz pusta: na odcinku od Sienkiewicza do DTC jechało może max 10 osób.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
jelcz2612
Sympatyk forum
Posty: 664
Rejestracja: pn 13:32, 28 cze 2010
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: MPK W OKRESIE COVID 19

Post autor: jelcz2612 »

Czy słychać coś o zmianie rozkładów w związku ograniczeniem nauczania w szkołach w klasach 4-8?
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: MPK W OKRESIE COVID 19

Post autor: TramMomentyStudenta »

Nie sądzę, żeby te zmiany w obostrzeniach wywierały duży wpływ na zmiany w funkcjonowaniu zbiorkomu, może po prostu być odrobinę luźniej na części linii.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: MPK W OKRESIE COVID 19

Post autor: mig »

jelcz2612 pisze:
ndz 11:04, 25 paź 2020
Czy słychać coś o zmianie rozkładów w związku ograniczeniem nauczania w szkołach w klasach 4-8?
Nie. Aczkolwiek sytuacja jest dynamiczna i niczego nie można wykluczyć, patrząc na gwałtowny przyrost liczby ludzi na kwarantannie za chwilę możemy mieć poważny problem z kierowcami.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: MPK W OKRESIE COVID 19

Post autor: nowy1212 »

Ciekawe czy rząd nie zmobilizuje Policji do liczenia pasażerów* wtedy połączenie braku kierowców z kontrolami Policji to by mogło byc ciekawe.

Miejmy nadzieję że przez nowe zakazy zmaleje liczba pasażerów i uda się pogodzić jedno z drugim


*choćby po to by pokazać na pasku TVP Info jakie rzadu Peło sa beznadziejne i jak Peło rpzyczynia się do liczby zakażen
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1622
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Re: MPK W OKRESIE COVID 19

Post autor: kuba_bed »

Mój pracodawca nie planuje całkowitej pracy zdalnej, pomimo fizycznych możliwości, bo już tak pracowaliśmy w pierwszej połowie roku. Dzisiaj jedynie podzielili nas na zespoły gdzie raz część pracuje z biura a raz część z domu. I tak pracuje z tego co wiem cały UMWŁ. Pytanie jak inne publiczne jednostki sobie z tym radzą? Niektóre korpo dają zakaz wracania do biura i tak od marca, inne znowu nakazały całkowitą pracę z domu.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: MPK W OKRESIE COVID 19

Post autor: Kpc21 »

Rozmawiałem z osobą pracującą w Urzędzie Miejskim w Głownie, i tutaj, jeśli dobrze pamiętam, bardzo długo wszyscy pracowali zdalnie (poza obsługą interesantów).

U mnie w firmie jest praca tylko zdalna (poza obsługą klientów) od marca. Tylko do niedawna było przyzwolenie na pracę z biura, gdy ktoś miał jakieś problemy z pracą z domu, nie miał warunków, czy coś, a aktualnie znów jest absolutny zakaz poza sytuacjami, w których wykonanie danej pracy z domu jest technicznie niemożliwe. Absolutny zakaz dotyczy co prawda tylko pracowników krytycznych dla działalności firmy, ale tak się składa, że akurat cały mój dział (generalnie – administratorzy IT) do tego obszaru należy.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: MPK W OKRESIE COVID 19

Post autor: nowy1212 »

kuba_bed pisze:
ndz 21:36, 25 paź 2020
Mój pracodawca nie planuje całkowitej pracy zdalnej, pomimo fizycznych możliwości, bo już tak pracowaliśmy w pierwszej połowie roku. Dzisiaj jedynie podzielili nas na zespoły gdzie raz część pracuje z biura a raz część z domu. I tak pracuje z tego co wiem cały UMWŁ. Pytanie jak inne publiczne jednostki sobie z tym radzą? Niektóre korpo dają zakaz wracania do biura i tak od marca, inne znowu nakazały całkowitą pracę z domu.
Ja znam za to takie, gdzie wiosną była praca zdalna, a teraz tylko z biura Oo

Z tego co słyszałem to jednak większość firm pracuje zdalnie i praca z biura jest raczej niemile widziana chyba, że tak jak pisze Kpc21 sa to jakieś krytyczne działy. Tylko, ze takie działy to jednak stanowią zdecydowana mniejszosc
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: MPK W OKRESIE COVID 19

Post autor: Kpc21 »

W krytycznych działach praca z biura jest jeszcze bardziej niemile widziana, niż w tych mniej krytycznych. Tak jest przynajmniej u nas.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: MPK W OKRESIE COVID 19

Post autor: nowy1212 »

Zależy w jakim sensie są krytyczne. No i mnie w firmie chodzi o to że mają dane poufne i firma nie może po prostu zezwolić na to by dostęp do tych najważniejszych danych był dostępny z domu.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: MPK W OKRESIE COVID 19

Post autor: Kpc21 »

No u nas chodzi o krytyczne w sensie, że jak wylecą na zwolnienia lekarskie/koronawirusowe, grozi to paraliżem działalności firmy.

Mimo, że jesteśmy firmą z branży finansowej o znaczeniu strategicznym, raczej nie ma tematu ryzyka wyprowadzenia danych poufnych. Choć tak zasadniczo to jest kwestia zarządzania ryzykiem w firmie. U nas najprawdopodobniej uznano, że wzrost ryzyka związanego z wyprowadzeniem danych poufnych spowodowany przez pracę zdalną jest minimalny (jak by nie było, będąc w firmie też da się takie dane wyprowadzić...) i dużo mniej istotny, niż ryzyko związane z zaburzeniem funkcjonowania firmy, gdy duża liczba pracowników pójdzie na zwolnienia. Każda korporacja ma od tego specjalistów i na pewno korporacyjne sztaby kryzysowe tego typu decyzje z nimi uzgadniały i konsultowały.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
jelcz2612
Sympatyk forum
Posty: 664
Rejestracja: pn 13:32, 28 cze 2010
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: MPK W OKRESIE COVID 19

Post autor: jelcz2612 »

Ciekawe czy teraz zmniejszą kursowanie autobusów ze względu na nauczanie zdalne i zamkniecie galerii.
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: MPK W OKRESIE COVID 19

Post autor: TramMomentyStudenta »

W niektórych przypadkach to by się nawet przydało, chociaż nie we wszystkich. Mam nadzieję, że to nie dotknie linii ze stosunkowo rzadkim taktem (np. 30 min lub rzadziej), linii wariantowych w "drzewa" (typu 53ABCDE) oraz takich linii jak 96 (z wariantami), i np. 57, 59 i zetki.
ODPOWIEDZ