Zabezpieczenie zdjęć

Forum poświęcone fotografii, a także archiwalne sprawy gtlodz.eu.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Zabezpieczenie zdjęć

Post autor: ukalo »

Ponieważ zabezpieczenie funkcjonuje od kilku dni już, chciałem Was zapytać o to, czy ma zostać. Umieściłem ankietę, ale jak zwykle cenniejsze dla mnie będą wypowiedzi z uzasadnieniem.

Dodam, że 3 opcja ankiety wymaga dopisania trochę kodu, ale z czasem da się to zrobić.
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Mi tam nie przeszkadza, byle się dało jakoś sensownie podejżeć EXIFa.
Może moduł wyświetlający parametry niekoniecznie na stałe widoczny pod każdym zdjęciem, ale na przykład pojawiający się po kliknięciu w odpowiedni przycisk Obrazek
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

No jeśli zabezpieczenie zostanie, to oczywiście możliwość czytania exifa się pojawi.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

I to chyba będzie najlepsze rozwiąznie biorąc pod uwagę kradzieże zdjęć, ale również potrzebę podejrzenia EXiFu przez zainteresowanych miłośników.
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Zostawić zostawić to zabezpieczenie. Po co jakieś gazety mają nasze fotki podbierać?
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

To może niech zabezpieczenie zostanie, ale bez dodatkowej sygnatury w rogu.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Ale w czym ta sygnatura tak naprawdę przeszkadza, bo nie rozumiem?
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Tak na dobrą sprawę, zawsze można wyciąć ze zdjęcia zarówno podpis, jak i sygnaturę gtlodz. Ewentualnie da się pewnie to wyretuszować jakoś. Więc na jedno wychodzi.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Sygnatura jest dodawana dynamicznie (jest w pliku gtlodz.gif), więc akurat wycięcie to nie problem.

A ta sygnatura jest niezbyt piękna...
eclipse
Czasem wpada
Posty: 98
Rejestracja: pt 19:20, 06 kwie 2007

Post autor: eclipse »

ukalo pisze:Ale w czym ta sygnatura tak naprawdę przeszkadza, bo nie rozumiem?

troszkę ten jej font średni.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Wszystko można wyciąć, więc argument, że wyciąć można to żaden argument. A czy piękna? Nie ma być piękna.
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Wszystko da sie zrobić, ale trzeba chcieć i umieć i poświęcić chwilkę. Zawsze to trochę zniechęci.
Co do urody sygnaturki - chyba możnaby nad nią popracować Obrazek
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Można, ale nie do końca. Bez dodawania kolejnych warstw zawsze będzie się "deformowała" w zależności od formatu zdjęcia.
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Póki co odkryłem że foto można jako miniaturkę jeszcze zapisać na dysku. Jakość nie jest wtedy co prawda powalająca ale się da Obrazek
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

To mało odkryłeś Obrazek Poklikaj dalej (w Firefoksie da się dojść do listy wszystkich grafik)
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Miniaturki nie są zabezpieczone, więc nie jest to oszałamiające dokonanie Obrazek
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Ja zaznaczyłem "nie", choć bez przekonania. Może powinno być "Tam, gdzie autor je włączy". Zabezpieczenie... nie wiem, czy jakkolwiek jest skuteczne. Fakt faktem, że mnie osobiście nie przeszkadza w sumie, ale z drugiej strony - czy to nie jest właśnie przesada, o której pisałeś pod moją propozycją wyraźnego komunikatu nt. zastrzeżenia praw autorskich?... Chociaż nie wiem.

W sumie ja nie czuję potrzeby chronienia swoich zdjęć w taki sposób, a za innych trudno mówić.

Co do sygnaturki - po prostu burzy... estetykę zdjęć.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Wpadł mi do głowy jeszcze jeden pomysł - zabezpieczenie tylko dla niezalogowanych. Co prawda kradziej zawsze może sie zarejestrować, ale jest to pewien kompromis.

Dodatkowo, znowu wydaje mi się zasadne wyłączenie możliwości czytania komentarzy przez niezalogowanych.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

To chyba dobry pomysł. Takie EI będzie się mogło zarejestrować, a potem będzie je można zablokować Obrazek
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

To może pomoże jeszcze konieczność przesłania do Admina krótkiej notki "po co mi konto" przed akceptacją rejestracji?

Ja pomysłowi mówię TAK!
I ukryciu komentarzy - też. Prawdę mówiąc, myślałem, że cały czas są ukryte Obrazek
ODPOWIEDZ