[Stryków] Linia 60
[Stryków] Linia 60
Dziś w ŁWD zapowiedzieli, że linia 60 zostanie wydłużona do Strykowa. Dokładnego terminu niestety nie usłyszałem. Co Wy o tym sądzicie? Warto wydłużać? Według mnie wydłużenie jakieś linii do Brzezin byłoby bardziej opłacalne, ale kto wie.
Według mnie mogłoby to tak wyglądać (przykładowo):
60 PLAC DĄBROWSKIEGO - STRYKÓW p. Michałówek, Dobieszków, Dobrą co (na przykład) 60 minut.
60 A PLAC DĄBROWSKIEGO - IMIELNIK NOWY (co 20 minut, tak jak dotychczasowo).
Na odcinku drogi nr 14 od Imielnika Nowego do Dobrej nie ma prawie w ogóle domów mieszkalnych, więcej jest na odcinku przez Michałowek i Dobieszków, a z Dobrej jest kilka wjazdów na krajową "czternastkę" więc myślę, że linia mogłaby jeździć wg mojego pomysłu.
Według mnie mogłoby to tak wyglądać (przykładowo):
60 PLAC DĄBROWSKIEGO - STRYKÓW p. Michałówek, Dobieszków, Dobrą co (na przykład) 60 minut.
60 A PLAC DĄBROWSKIEGO - IMIELNIK NOWY (co 20 minut, tak jak dotychczasowo).
Na odcinku drogi nr 14 od Imielnika Nowego do Dobrej nie ma prawie w ogóle domów mieszkalnych, więcej jest na odcinku przez Michałowek i Dobieszków, a z Dobrej jest kilka wjazdów na krajową "czternastkę" więc myślę, że linia mogłaby jeździć wg mojego pomysłu.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez SEC, łącznie zmieniany 1 raz.
Wydłuża 1 lub 4 września, jeszcze nie wiadomo dokładnie.
Linie przedłuża sie z powodu przeniesienia fabryki kabli (nie pamietam nazwy) z Feniksa pod Stryków (dokładniej do Sosnowca). Będzie to kolejna linia typowo pracownicza, wątpie aby liczba mieszkańców Strykowa na tej linii była przytłaczająca. Nie wiem jak Stryków dogadał się z UMŁ w sprawie kursow miedzy godzinami zmian w zakładzie. Ale gdyby były to tylko kursy w godzinach zmian to i tak trudno by było to zgrać z kursami do Dobrej, poza tym gdyby było ich wiecej niz obecnie nie wiadomo czy Dobra i okolice zgodziły by się finansować te kursy. Dlatego mysłe, ze bedzie 60 rozbita na 3 warianty:
60 do Strykowa prosto DK14,
60A - Dobra
i 60B - Imielnik Nowy.
Linie przedłuża sie z powodu przeniesienia fabryki kabli (nie pamietam nazwy) z Feniksa pod Stryków (dokładniej do Sosnowca). Będzie to kolejna linia typowo pracownicza, wątpie aby liczba mieszkańców Strykowa na tej linii była przytłaczająca. Nie wiem jak Stryków dogadał się z UMŁ w sprawie kursow miedzy godzinami zmian w zakładzie. Ale gdyby były to tylko kursy w godzinach zmian to i tak trudno by było to zgrać z kursami do Dobrej, poza tym gdyby było ich wiecej niz obecnie nie wiadomo czy Dobra i okolice zgodziły by się finansować te kursy. Dlatego mysłe, ze bedzie 60 rozbita na 3 warianty:
60 do Strykowa prosto DK14,
60A - Dobra
i 60B - Imielnik Nowy.
Wydaje mi się, że w tym przypadku nie ma innego wyjścia - musi być wariant B, chyba ze wszystkie kursy z Dobrej wydłużą do Strykowa. Wtedy nie ma problemu: 60 jedzie do Stykowa, a 60A do Imielnika Nowego (ewentualnie może być: 60: Stryków, 60A Dobra, a pętlę w Imielniku Nowym likwidujemy), ale w to wątpię. Na szczęście, w porównaniu do 69, tych kursów jest mniej i rozkład pewnie byłby czytelniejszy (tak myślę).
Godziny powrotu ze Strykowa będą na 90% po 7, po 15 i po 19, nie wczesniej/pozniej bo tak funkcjonuje najbardziej znany system zmianowy.
Jeszcze się okażę, że chcą wszystkie dać do Strykowa i wtedy:
60 -> STRYKÓW
60 -> DOBRA p. Michałówek, Dobieszków
A w przyszłości "zniszczenie" PKSów i busów Łódź-Głowno...
Jeszcze się okażę, że chcą wszystkie dać do Strykowa i wtedy:
60 -> STRYKÓW
60 -> DOBRA p. Michałówek, Dobieszków
A w przyszłości "zniszczenie" PKSów i busów Łódź-Głowno...
40 minut jedzie aż do Dobrej , więc albo jazda ok. godzinę, albo linia przyspieszona.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez SEC, łącznie zmieniany 1 raz.
EI pisze: Dopiero od 18 września "60" będzie można dojechać do Strykowa. Wcześniej uruchomienie linii planowano na 4 września, ale ponieważ fabryka kabli pod Strykowem zostanie otwarta dopiero od 1 pażdziernika, przedłużenie linii przesunięto o dwa tygodnie. W pierwszych dniach na trasie kursować będzie tylko jeden autobus, dopiero po ustaleniu rzeczywistego zapotrzebowania MPK ustali rozkład jazdy z większą liczbą pojazdów.
Przedłużenie trasy sfinansują władze obu gmin: Łodzi i Strykowa. W rejonie skrzyżowań autostrad: oddanej do użytku A2 oraz planowanej A1 zatrudnienie znalazło już około dwóch tysiecy łodzian. Obecnie autobus linii "60" kursuje z placu Dąbrowskiego w Łodzi do Dobrej.
I znowu pojawia się to czego tygryski nie lubią najbardziej: 99,9% rozkładu to odjazdy z oznaczeniem "A", tych do Strykowa w ogóle nie widać. Druga sprawa: na dzień dzisiejszy są błędy w rozkładzie:MPK-Łódź pisze:Od dnia 18 września 2006r. w niektórych kursach w dni robocze, zostanie wydłużony do Strykowa przebieg linii 60, ulegną zmianie rozkłady jazdy linii: 60, 60A, 60B
KOMUNIKAT 575
linia 60
Od Imielnika Nowego prosto drogą krajową nr 14 do Strykowa, a dalej ulicami: Warszawską, Kopernika i Kolejową do dworca PKP.
Na nowym odcinku trasy autobusy będą zatrzymywać się w obu kierunkach na przystankach:
-Moskule
-Dobra Nowiny
-Dobra
-Sosnowiec
-Stryków Warszawska – Legionów
-Stryków Kopernika – Słowackiego
-Stryków – Dworzec PKP (pętla)
Autobusy w kursach realizowanych na trasie: plac Dąbrowskiego – Imielnik Nowy będą oznaczone jako „60A”, (jak dotychczas), natomiast na trasie: plac Dąbrowskiego – Dobieszków – Dobra jako „60B”.
Dodatkowe informacje są dostępne pod całodobowym numerem telefonu: 0-801 301 309.
Wychodzi, że do Strykowa dojedziemy oprócz 60 to 60B (a miało być jedynie do Dobrej), no i czasem do 97 mozna się przeteleportować, tylko jak?- Dobra Nowiny (3255)
* 60 --> Stryków Dworzec PKP
* 60B --> Stryków Dworzec PKP
* 97 --> Dworzec Łódź - Kaliska
Miałem być pierwszy z tą informacją, ale forum było po południu niedostępne.
Kolejny wariant B .
Mogliby dać więcej tych kursów do Strykowa przez Dobrą, Dobieszków itd. a oznaczenia pozostawić bez zmian.
P.S. Gmina Rzgów już płaci za zatrzymywanie się 70 na Starowej Górze i innych przystankach linii 93.
Kolejny wariant B .
Mogliby dać więcej tych kursów do Strykowa przez Dobrą, Dobieszków itd. a oznaczenia pozostawić bez zmian.
P.S. Gmina Rzgów już płaci za zatrzymywanie się 70 na Starowej Górze i innych przystankach linii 93.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez SEC, łącznie zmieniany 1 raz.